Про модель

    Кросівки Air Max по праву вважаються одними з найбільш впізнаваних моделей в світі. Цією лінійці вже більше 35 років! І так, що ж ховається за словосполученням аїр макс? Все просто - Air Max це найвідоміша в світі технологія амортизації підошви взуття. У загальних рисах все зводиться до наявності в підошві прихованого або візуально видимого повітряного балону, покликаного поглинати навантаження при ходьбі і бігу, створюючи ефект пружини-амортизатора. Зверніть увагу, дана технологія широко використовується в різних моделях взуття, часом, зовні ніякого балона і не видно, але він може бути захований всередині підметки. Хоча, як правило, все кросівки іменовані як Air Max на увазі наявність саме візуально помітного балона в підошві і це, погодьтеся, найпопулярніші моделі протягом десятиліть. У всіх нас на слуху були кросівки аірмакс, при цьому, багато хто навіть не здогадуються що це означає.


     Air Max 90

    На чолі всіх ейр макс можна справедливо розташувати модель кросівок Air Max 90. Це найпопулярніші кросівки з повітряною капсулою в підборах в області п'яти. Спочатку модель замислювалася як бігова, але небувалою популярністю донині користується як взуття на кожен день. В першу чергу завдяки комфорту. Крім цього, кросівки аїр макс 90 дуже універсальні, мають широку лінійку кольорів і матеріалів - від шкіри і текстилю до замші або вологостійких моделей. Існують зимові моделі Sneakerboot Air Max 90. Загалом, модель Air Max 90 можна охарактеризувати як класику — тут тобі і широкий вибір кольорів/матеріалів, і універсальність з точки зору сезонності (від зими до літа), неймовірна надійність, міцна підошва, балон захищений від проколу а самі кросівки можна комбінувати з будь-яким гардеробом.


      Air Max 95/97

    Наступним кроком в розвитку технології Max Air можна вважати кросівки Air Max 95 і Air Max 97. Нові моделі отримали вставку-амортизатор не тільки під п'ятою, а по всій довжині підошви. Крім того, з'явилася нова структурована технологія шнурівки, низький профіль бортика в області щиколотки, що підсилюють накладки на манжеті, фіксатори в області п'яти - все це говорить лише про одне, моделі Air Max 95 і Air Max 97 стали більш спортивними. Так, в цьому взутті бігати стало ще комфортніше. Але знову ж таки, по всьому світу молодь і дорослі, дівчата і чоловіки використовують кросівки аїр макс 95 або 97, найчастіше, як просто повсякденне взуття.

    В іншому ця лінійка була логічним продовженням 90-их, все що не було вдосконалено — було запозичено у попередника, це ті самі неймовірно надійні та комфортні кросівки. А головною відмінністю 97 від 95, в цілому, стала незначна зміна загального силуету взуття і те, що в дев'яносто сьомому з'явилася ще більш велика повітряна вставка без поділу по всій площі підошви. Це був перший кросівок повністю розміщений на повітряному балоні, видимому з усіх боків.

    Що стосується таких моделей як Air Max Plus або Air Max TN Plus - як правило, це продовження більш поширеною моделі Аїр Макс зі змінами дизайну. Так, Air Max TN Plus це щось середнє, між легкими Air Max 270 і класичними 97имі, але, при цьому, все ще не вапормакс. Іншими словами - це полегшена модель як по вазі так і по сезонному призначенню, але на повному повітряному балоні.


     Air Max 270    

    Що стосується більш нових моделей, то перша така - це Air Max 270. Примітно, що при розробці кросівок Аїр Макс 270 головний упор був зроблений на те, щоб у взутті було зручно в першу чергу в повсякденному житті. Якщо раніше Air Max так чи інакше були «заточені» розробниками спочатку під спорт, то моделі 270 — навпаки, акцент був зроблений на повсякденне застосування.

    І ось який цікавий каламбур проглядається - спочатку «спортивні» кросівки аїр макс 90 полюбилися публіці на кожен день, а спочатку «повсякденні» Air Max 270 — можна зустріти в кожному тренажером залі. До слова, ця модель і справді дуже і дуже зручна в побуті, але, тим не менш, широкий загал вважає за краще займатися спортом теж в них. І будемо реалістами - кросівки прекрасно виконують як ту, так і іншу функцію. Головна характерна риса кросівок 270 — легка текстильна конструкція, маленька вага, наявність великого балона в області п'яти, як би «інструктованого» в загальну конструкцію взуття (свого часу балон був найвищим у світі), яскраві кольори. А далі — комфорт, комфорт і ще раз комфорт!


      Air Vapormax / Vapormax Plus

   Говорячи про революційні технології в світі кросівок перше, що спадає на думку — це технологія Vapormax. На зміну класичній підошві прийшла технологія Air Vapormax — амортизаційна вставка кріпиться прямо до основної верхньої частини кросівка, тим самим забезпечуючи повний контакт зі стопою. Завдяки цьому досягається максимальна амортизація і пружний ефект при кожному кроці. Адже навантаження передається прямо від одного з численних виступів підошви (укріплених накладками з міцної гуми) через повітряні балони до стопи і назад. Таким чином навантаження ідеально розподіляється завдяки великій кількості незалежних балонів. Ідеальне взуття для спорту, бігу і тривалих прогулянок. Кросівки Air Vapormax це вже справжній спортивний снаряд, особливо якщо мова йде про біг. Тут і фіксація п'яти, і повністю інтегровані шнурки, які при затягуванні обтягують ногу від самої стопи і п'яти, і широкий вибір матеріалів — від вологостійких моделей до легеньких flyknit варіантів. Найбільш яскравим дизайном відрізняється модель Air Vapormax Plus. Їх можна назвати більш цивільними, синтетичні матеріали і м'яка тканина в поєднанні з незафіксованим «каркарсом» (точно як у легендарних моделей кінця минулого століття) — все заради легкості і комфорту, адже це візитна картка моделі. Накладки з гуми в зонах підвищеного навантаження, для захисту носка від ударів і фіксації п'яти. В цілому, фундаментальної різниці між цими моделями немає — можна зробити вибір спираючись лише на естетичні переконання і смаки.


    Air Max 720

    Кросівки Air Max 720 — це взагалі нова ера у світі технологій амортизації взуття. Це перша модель, де вся несуча підошва виконана у вигляді балона. Це перша модель, де такий балон повністю стикається з дорожнім покриттям (зверніть увагу — прабатьком для аїр макс 720 виступали 97-ті. Але у моделей air Max 97 чітко простежується відокремлення балона від землі щільною гумовою підміткою). Більш того, це ще й модель з найвищою повітряною вставкою у світі, тепер рекорд більше не належить моделі 270. Говорячи про призначення таких кросівок — за задумом розробників взуття було повністю створено для найкомфортнішого повсякденного використання — що ж, з упевненістю констатуємо, мета досягнута.

    Чи підійде ця модель для спортивних занять? Безумовно! Що стосується надійності — тут теж про все подбали інженери, не варто хвилюватися за збереження балона, матеріали підмітки дуже міцні, розподіл ваги продумано до дрібниць, досить не наступати на відверто стирчащі з землі гострі предмети, наприклад саморізи / цвяхи — і балону абсолютно ніщо не загрожує!


    Очевидно  ми торкнулися не всіх моделей Air Max, ми поговорили тільки про найвідоміші. У той же час, всі вищезгадані моделі взуття - це основа основ будь-яких інших аірмаксів. Багато лінійок мають логічне продовження, підмоделі тощо. Але, найчастіше, за основу взята конкретна модель із числа вищезгаданих, в суміші з новим дизайном, матеріалами і технологіями.